• Mail Order Formu
  • İletişim
İstanbul - Aşkabat Tek Yön Fiyatı 405$ İstanbul - Aşkabat 30 Günlük Gidiş - Dönüş Fiyatı $

Vatandaşlık Başvurusunun Reddi

Ekonomik olarak her geçen gün gelişmekte olan ülkemiz, gerek çok kültürlü olması sebebiyle gerekse de coğrafi konumu sebebiyle farklı milletten insanların evlilikleri her geçen gün artmaktadır. Devam eden evlilik birliği beraberinde vatandaşlık başvurusunda bulunulmasını da getirmektedir. Vatandaşlık alınmasının ardından çiftler her sene ikamet tezkeresini uzatmaktan kurtulmakta ayrıca diğer bürokratik işlemler sona ermektedir.

Evlilikte 3 yılını dolduranlar veya evli olmasa dahi Türkiye'de yasal yoldan en az 5 sene ikamet etmiş olan yabancılar vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler. Başvurudan sonra en az 18 ay içinde netice alınabilmekte ve fakat bu netice her zaman olumlu olmamaktadır.

Vatandaşlık Başvurusu reddedilen kişiler ne yapabilirler? Burada önemli olan konu 60 günlük dava açma süresinin kaçırılmamasıdır. Vatandaşlık başvurusu reddedilen yabancı, kararın kendisine tebliğinden itibaren altmış gün içerisinde İdare Mahkemesinde kararın İPTALİ için dava açmak hakkına sahiptir. Bu süre hak düşürücü süre olduğu için dikkat edilmesi oldukça önemlidir.
İptal davası için daha detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.