• Mail Order Formu
  • İletişim
İstanbul - Aşkabat Tek Yön Fiyatı 405$ İstanbul - Aşkabat 30 Günlük Gidiş - Dönüş Fiyatı $

Sahte Evlilik, Formalite Evlilik Cezası

Ülkemize geldikten sonra ikamet tezkeresi bitmek üzere olan yabancı bayanların en çok başvurdukları yöntemlerden birisi de sahte evlilik yapılmasıdır. Bu durum sadece bizim ülkemize has olmayıp pek çok batı ülkesinde de benzer fiiller görülmektedir. Formalite evlilik olarak da bilinen bu durum daha çok gelişmiş ülkelerde rastlanılmakta ve o ülkede kalmak isteyen yabancılar PARA karşılığında o ülke vatandaşları ile evlenmektedirler. Özellikle ABD ve İngiltere'de oldukça sık rastlanılan bu durum, ülkemizde de giderek yaygınlaşmaktadır.

Bu durum Kanuna aykırı olmakla birlikte aynı zamanda sahteciliği de içinde barındırmaktadır. Bu tip evliliklere kesinlikle izin verilmemekte ve tespiti halinde evlilik sebebiyle verilen ikamet tezkeresi (oturma izni) iptal edilerek yabancı deport edilmektedir. Ayrıca Türkiye'ye giriş yasağı da konulmaktadır.

TC vatandaşı için; durum ilgili savcılık yetkililerine bildirilmekte ve şahıslar hakkında adli koğuşturma başlatılmaktadır. Bu tip haksız ve hukuka aykırı eylemler yerine, tavsiyemiz yabancının bir iş bulması ve çalışma bakanlığına çalışma izni için başvurarak Türkiye'de yasal yoldan yaşamaya devam etmesidir.