• Mail Order Formu
  • İletişim
İstanbul - Aşkabat Tek Yön Fiyatı 405$ İstanbul - Aşkabat 30 Günlük Gidiş - Dönüş Fiyatı $

İkamet Tezkeresi Nasıl Alınır?

Oturma izni olarak bilinen ikamet tezkeresi alabilmek için öncelikle bilinmesi gereken, şahısa uygun şartlar ve kriterlere göre nasıl yol izlemeniz gerektiğidir. Yapılacak olan başvuru türlerine göre farklı prosedürler uygulanmaktadır. Örnek vermek gerekir ise Turizm amaçlı alacağınız izin, Öğrenim amaçlı izin ile birbirinden hem içerik olarak  hem de belge bakımından farklıdır.

Ülkemize vize alarak  veya vize muafiyetinin sağlamış olduğu kolaylıktan yararlanarak gelmiş olan yabancılar, geldikleri amaca uygun olarak İkamet Tezkeresi (oturma izni) talebi için bulundukları ilin Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. İstanbul'da başvurular randevuyla gerçekleştirilmektedir.2014 yılı Masım ayından itibaren İstanbul’da Turistik Oturma izni için başvurular Göç İdaresi Müdürlüklerinden de yapılmaktadır.
Oturum amaçlı ikamet izinlerinde başvuru süresi, sürenin yenilenmesi, yurtdışına çıkış süresi konularda hassasiyet gösterilmesi Türkiye’ye sık gelenler için dikkatle takip edilmesi gereken konulardır.