• Mail Order Formu
  • İletişim
İstanbul - Aşkabat Tek Yön Fiyatı 405$ İstanbul - Aşkabat 30 Günlük Gidiş - Dönüş Fiyatı $

Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma izni almak için yapılacak başvurularda, kriterlerinize göre iki farklı başvuru seçeneği vardır.
 

  • Yurtiçi Başvurusu : Çalışacak olan personelin  en az 6  ay süreli geçerli ikamet tezkeresi olması gerekir.İkamet tezkeresi sahibi yabancı için çalışma izin başvurusu gerekli belgelerle beraber Çalışma Bakanlığına yapılabilir.
  • Yurtdışı Başvurusu : Bu başvuru seçeneğinde " İkamet Tezkeresi " şartı aranmamaktadır.Yabancı personel kendi ülkesindeki veya daimi ikamet ettiği ülkedeki Türk Temsilciliği aracılığı ile çalışma izni başvurusunu başlatması ve ardından Türkiye'deki işvereni de gerekli belgeleri hazırlamış olarak Çalışma Bakanlığına başvurusunu gerçekleştirmesi gerekmektedir.

NOT :  Yabancı çalışma izninde ilk başvuru çok önemlidir.Çünkü çalışma izni başvurusu reddedilen/olumsuz yanıtlanan yabancı personel için ,1 sene boyunca aynı işveren yeniden başvuruda bulunamaz. Ayrıca ilk başvurunun reddedildiği bilgisi tüm şirket kayıtlarında yer alacağı için sonraki başvuruları da olumsuz yönde etkileyebilir.Eksik ya da yanlış düzenlendiği,gerektiği şekilde takip edilmediği için ret cevabı alan başvurular nedeniyle birçok firma zaman ve prestij kaybına uğramıştır.Bu sebeplere dayanılarak çalışma izni başvurusu konusunda profesyonel bir destek almanız tavsiye edilmektedir.